Для чого проводяться закриті тендери

Проведення закритих тендерів – це досить розповсюджене явище. Дуже часто, державні установи та комунальні підприємства роблять акцент на тому, щоб обирати надійних та перевірені фірми для виконання певних поставлених завдань. Коли мова йде про допорогові закупки, де фігурують не зовсім великі суми коштів, то для такого формату проводяться виключно відкриті торги.

Що стосується закритих тендерів, то вони мають трішки іншу мету. В будь-якому випадку, незалежно від типу обраних тендерів, обов’язковою умовою  є пошук електронного майданчика. Краще за все, шукати такі майданчики вже в системі ProZorro, де будуть лише виключно перевірені сервіси.

Як варіант, ви можете завжди розглядати сайт tender.uub.com.ua. Це досить популярний ресурс, який вже давно зарекомендував себе з кращого боку. Українська універсальна біржа була однією з перших, де з’явилися тендерні оголошення. Не дивно, що зараз цей сервіс все ще вважається одним з найбільш популярних.

Чому проводяться закриті тендерні закупівлі

Самі тендери зазвичай організовуються в тих випадках, коли державні та комунальні підприємства зацікавлені в пошуку надійних підрядників. Які можуть виконати відповідне державне замовлення.

Говорячи ж про причини проведення формату закритих торгів. Це можуть бути такі випадки, як:

  • Таємні роботи – мова йде про ті випадки, коли державні підприємства проводять тендер з певною позначкою “таємно”. Це означає, що мова йде про певні державні моменти, які не повинні виходити за конкретні рамки. Саме тому, замовник має можливість організувати формат закритого тендеру;
  • Вузька направленість – у випадку, коли мова йде про виконання певних спеціалізованих робіт з якими можуть впоратися лише певні компанії, тоді також організовується саме закритий тендер. Робиться це для того, щоб не витрачати свій час та інших компаній, які задаремна будуть подавати заявки, хоч і не матимуть ніяких шансів на перемогу в тендері;
  • Невеликий об’єм робіт- коли мова йде про зовсім малі розміри закупівель, тоді також може проводитися закритий формат тендеру, щоб не витрачати зайвий час компаній. Відповідно, просто надсилається декілька оголошень перевіреним компаніям.

При всьому цьому, більш популярними все-таки є відкриті тендери, які надають реальну можливість менш досвідченим фірмам спробувати свої сили й виконати цікаве державне замовлення.