Як проходять торги по банкротству

Постійний та досить стрімкий розвиток інтернет-технологій значно спростив безліч процесів. Все почалось з замовлень через інтернет. Сьогодні ситуація ще більш цікава. Тепер, люди можуть брати навіть участь в торгах в онлайн-форматі. Більш того, дана форма участі є максимально чітко розробленою. 

Якщо спочатку система ПроЗорро розроблялась як ресурс для того, щоб проводити державні закупівлі, то зараз ситуація досить вагомо змінилась. Люди й компанії отримали змогу брати участь в торгах на майно компаній та установ-банкротів.

Це можна робити на будь-якому акредитованому електронному майданчику. Всього їх близько 10-ти і ви маєте змогу обрати найкращий варіант. Якщо говорити про один з перших майданчиків, що працює в цьому напрямку, то варто загострити увагу на сайті tender.uub.com.ua. Це надійний та перевірений часом ресурс, якому точно можна довіряти.

Що це за процедура і як вона відбувається?!

Почати варто з того, що така процедура може бути запущена за умови, якщо особа або ж певна установа немає коштів на те, щоб гасити певний кредит й другі зобов’язання. У випадку. коли з місяцями ситуація не змінюється, наступає той етап, коли інша установа, яка надавала певний кредит, продає право на вимогу по кредиту іншим організаціям. Відповідно, в цього боргу просто з’являється новий власник, який має можливість впливати на боржника і зацікавити його в тому, щоб той заплатив всі кошти.

Самі ж аукціони з продажу права на вимогу по кредиту можна поділити на:

  • Конкурс – це той випадок, коли не всі люди й компанії можуть взяти участь в торгах, а лише ті, які будуть відповідати чітко визначеним критеріям;
  • Аукціон – це більш простий та зручний формат, який дозволяє взяти участь всім бажаючим. Звичайно, тут є певні винятки, але частіше за все ситуація виглядає саме так.

Варто зазначити, що установа, яка видавала сам кредит, виставляє його на аукціон і отримує лише частину зі тієї суми. Тобто, організація сама жертвує певною частиною фінансів для того, щоб погасити свій мінус.

Відповідно, інші організації, які купують право на вимогу по кредиту, мають можливість отримати повну суму боргу, якщо зацікавлять в цьому відповідного начальника.

Це лише декілька основних моментів, які дають зрозуміти, що це взагалі за тип торгів та наскільки він є актуальним. Якщо ви бажаєте дізнатися більше інформації, то знайти її ви можете в інтернеті.