Як підготуватися до тендера?

Незалежно від того, про який вид тендера йде мова, це можуть бути державні закупівлі або ж робота з приватними підприємцями є ряд моментів, про які потрібно знати всім замовникам. Сама схема закупівлі продукції актуальна на протязі багатьох років. Компанії, державні установи і або ж приватні підприємці завжди хотіли отримувати якісну продукцію. 

На даному етапі зручно користуватися системою закупівлі і участю конкурсі на отримання тендера. Більш професійні персони наполягають на тому, щоб працювати виключно з професійними постачальниками, які мають великий досвід і дають гарантію якісної продукції. Але по факту, всі мають бажання зекономити і заради цього готові скористатися послугами менш відомих компаній, які обіцяють зробити все не менш якісно.

Закупівлі через тендер мають декілька неприємних моментів, а саме:

  • Законодавчі органи і доповнення законів – на певному етапі держава може включити якісь поправки в даний законопроект, внаслідок чого система роботи тендера може кардинально змінитись;
  • Велика кількість документації – незалежно від ресурсу, чи це www.ueex.com.ua, чи якийсь інший сайт, завжди доводиться розбиратися в документації і працювати з великою кількістю паперів;
  • Аукціон – ще один момент це сама процедура вибору виконавця послуги. Наприклад, невеличка компанія хоче прийняти участь в поставках комп’ютерної техніки для одного з університетів. Проблема в тому, що окрім цього кандидата, може бути ще 10 компаній, які пропонують зробити це дешевше і не менш якісно.

Тобто, беручись за якийсь проект, особливо за державні закупівлі, підприємство повинно мати чітке уявлення як працює весь цей комплекс і яким моментам варто приділити більше уваги, щоб не опинитися в неприємному становищі.

Підготовка до роботи з державними закупками

Для того, щоб підвищити свої шанси в боротьбі за отримання конкретного тендера, потрібно чітко проаналізувати декілька моментів. Мова йде про конкретні критерії, які беруться комісією за основу в процесі пошуку надійного постачальника.

Варто нагадати, що це актуально в випадку з відкритим тендером, в якому мають приймати участі всі бажаючи, починаючи з юридичної особи і закінчуючи фізичною. 

  • Підготовка документації – один із ключових моментів полягає в підготовці документації. Своєчасне оформлення документів відіграє величезну роль. Не зробивши це в конкретно визначений період учасник автоматично вибуває і не може приймати участі в боротьбі.  Більш детально з цим можна ознайомитися на сайті https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/
  • Вибір оптимального тендера – щоб на рівних боротися з конкурентами, потрібно зарані подумати про шанси на отримання замовлення. Тобто, якщо мова йде про компанію, яка раніше не проводила поставки державним установам, то брати участь і намагатися перемогти гігантів в цій сфері малоймовірно.
  • Постійні консультації – при виникненні самих дрібних питань одразу ж просити допомоги у людей, які мають великий досвід в цьому напрямку. Чим краще буде підготовлена заявка, чим менше в ній буде нюансів, тим краще для вас.
  • Контроль процесу – як один із кандидатів на отримання державного замовлення, потрібно бути завжди на зв’язку. Можна користуватися різними сторонніми ресурсами для отримання більш детальної інформації по кожній заявці.

Це лише декілька порад, які можуть допомогти і спростити процес підготовки до отримання тендера. Цей процес не є легким і він потребує не тільки багато часу, а і певних зусиль, без яких отримати позитивний результат буде неможливо.