Украинская биржа (українська біржа)

Украинская биржа (українська біржа) — це система електронних закупівель, яка забезпечує прозорість усього тендерного процесу.

Для того, щоб брати участь в торгах при реєстрації в системі Prozorro ви можете вибрати собі роль залежно від роду виконуваної діяльності. Якщо ви хочете знаходити закупівлі держструктур, подавати в них заявки і перемагати в тендерах, то ви виступаєте в ролі постачальника. Якщо ваша мета закуповувати товари і послуги максимально прозоро і з найбільшою вигодою для бюджету, то ви замовник.

У будь-якому разі для доступу до системи і участі в торгах необхідно зайти на електронний торговий майданчик і пройти реєстрацію. У вас запросять персональні дані, а саме прізвище і ім’я, контактний номер телефону і електронну пошту.

Якщо ви фізична особа, то ви також можете бути постачальником в держтендерах. При реєстрації треба буде заповнити в анкеті свій індивідуальний податковий номер і поштову адресу. Якщо ви фізична особа, але виступає в ролі підприємця, то окрім індивідуального податкового номера від вас знадобиться також назва підприємства.

Юридичні особи — типові учасники тендерів, які задіяні в закупівлях на особливо великі суми. При реєстрації юридичного від вас потрібно буде вказати код ЄДРПОУ, юридичну адресу і назву підприємства.

Аукціон відбувається в три етапи. В процесі аукціону кожен учасник може понизити свою первинну пропозицію. Система визначає переможцем того, хто запропонує найнижчу ціну і відкриває інформацію по усіх учасниках після завершення торгів. Той підприємець, чия пропозиція була визначена вигідною, повинен підтвердити кваліфікацію документально, а також те, що його товар, роботи або послуги відповідають вимогам, висунутим в тендерній документації.

Визначення найвигіднішої пропозиції відбувається за умовами, які замовник позначив в оголошенні про проведення аукціону. Мінімальний крок дорівнюється зниженню ціни. Спосіб визначення мінімального кроку — це може бути відсоток, грошові одиниці або математична формула.

Як виграти в системі Prozorro? Переконатися, що ви зайшли в систему не як спостерігач, а як учасник. Якщо вас немає серед учасників того аукціону, в якому хочете взяти участь, то зверніться в службу підтримки.

Під час проведення торгів старайтеся майте постійний доступ до мережі Інтернет.

Программа побудована так, що учасник з найнижчою ставкою має можливість зробити останню пропозицію у справі. Ви можете коригувати свою ставку залежно від ставок конкурентів. Не треба покидати аукціон, якщо ваша ціна не є найнижчою з запропонованих вашими конкурентами. Може статися так, що замовник відхилить пропозицію, яка не відповідає його вимогам і розгляне наступну за ціною пропозицію.