Що потрібно знати про Біткоін та криптовалюти

У статті зібрано кілька цікавих фактів про криптовалюти, які ви повинні знати, якщо збираєтеся стати інвестором.

Чи є біткоін анонімним?

Біткоін є псевдоанонімною системою. Кожна транзакція записується до публічної бухгалтерської книги (блокчейн), але жодні ідентифікуючі дані не використовуються. Всі можуть бачити транзакцію та пов’язану з нею адресу публічного гаманця, але ніхто не знає, хто здійснив транзакцію (якщо ця особа чи організація не оприлюднить цю інформацію). Інші криптовалюти приділяють більше чи менше уваги конфіденційності, ніж Біткоін. Деякі криптовалюти, наприклад Monero, справді анонімні (теоретично). У Monero навіть дані про транзакції не є публічними. Купити різні монети можна тут https://www.bybit.com/kk-KZ/.

Що таке смарт-контракт?

Розумний контракт — це саме те, як звучить, «розумний» (програмний та програмований) «контракт» (набір умов, які при виконанні виконують умови контракту). Розумні контракти можуть бути записані до блокчейну криптовалюти, щоб створити контракт без довіри (одноранговий контракт, що не вимагає посередника чи довіри). На відміну від паперових контрактів, програмний контракт може виконати будь-яку функцію, яка може бути виконана програмним забезпеченням за умови дотримання умов. Це означає, що теоретично смарт-контракти можуть замінити реальні контракти та робити все, що може робити програмне забезпечення.

Система Ethereum значною мірою спирається на смарт-контракти, будь-хто може створити смарт-контракт на Ethereum, якщо він має токен Ether для оплати комісії за використання системи. Транзакції Біткоіна – це смарт-контракти для фінансових операцій, але Ethereum дозволяє використовувати смарт-контракти для набагато більшого, ніж просто фінансові операції. Контракти Ethereum можуть розподіляти нові токени, виступати страховими контрактами або для всього, що тільки можна придумати.

Про піринговість та відсутність довіри

Важливою особливістю криптовалюти є те, що їй не можна довіряти. Шифрування, код, блокчейн і т.д. — все це разом дозволяє створити однорангову розподілену та децентралізовану систему, яка не потребує довіри. Ця пропозиція може здатися жаргонною, але вона містить кілька важливих моментів. Суть ідеї полягає в тому, що всі аспекти криптовалюти поєднуються для створення системи, яка не залежить від довіри до однолітків чи посередників. Контракти, записані в блокчейн, записані в камені, немає потреби в довірі чи посередниках, щоб гарантувати виконання контракту після виконання його умов!

Як працює криптографічний аспект Біткоіна?

В основі Біткоіна, з погляду криптографії, лежать криптографічні хеш-функції. Ключові концепції включають криптографію з відкритим ключем та функції доказу виконання роботи. Якщо ви вже готові почати інвестувати, завітайте на біржу https://www.bybit.com/uk-UA/