Право оренди землі на аукціонах майданчика ТОВ «УЕБ»

Початок роботи торгів по оренді земельних угідь і реалізації земельних наділів настане вже через термін менше місяця. В даний час йде велика підготовка до аукціонів на платформах електронної системи Prozorro.Sale https://sale.ueex.com.ua/news/aukcion-orendy-zemli-na-majdanchykah-prozorro-prodazhi.

Здійснення оренди земельних ділянок через торги в онлайн-форматі

Для всього світу земля – ​​це головний ресурс і несе великий сенс і масштабний характер. Так чи інакше вона є неодмінною інструментом будь-якої сфери підприємництва. Людина живе на землі, від неї виходять всі блага цивілізації і виготовляється велика кількість товарів.

Ринок з продажу та купівлі землі є об’єднанням громадських взаємин у аграрному секторі, що передбачає передачу прав володіння наділами для певних цільових завдань і спеціальної території. На час прийняття Законодавчого акта № 552-ІХ існувала лише його прихована сторона, оскільки реалізація землі законно була під забороною. Але ця обставина не стало перешкодою для певного кола осіб за допомогою хабарів обходити Закон через укладення договору про оренду на довгий термін.

З метою врегулювання ринкових відносин в 2020 році уряд запровадив реформу в земельних відносинах триваючу до сьогоднішнього моменту. З цього випливає нещодавнє підписання 272 народними депутатами ще одного Законодавчого акта № 2195, який управляє механізмом продажу і покупки аграрних наділів і торги на оренду земельних ділянок, які числяться як майно держави і жителів даної території.

Подібні аукціони будуть здійснюватися в системі Prozorro.Sale в електронному загальнодоступному форматі. Тут учасниками стають як юридичні, так і фізичні особи. Купівля прав на використання наділу землі здійснюється через договір оренди або купівлі-продажу з переможцем торгів. Їм є та особа або організація, яка запропонувала найбільшу ціну за лот.

Система електронних торгів Prozorro.Sale – дуже доступна і інтуїтивно зрозуміла. Правила та можливості для всіх учасників однакові. Вони здійснюють діяльність в системі за допомогою акредитованих платформ таких як ТОВ «Українська енергетична біржа». Організаторами торгів по оренді угідь часто є місцеве співтовариство або власники приватні землевласники.