Особливості підтвердження відповідності учасника аукціону на Прозорро

Онлайн платформа державних закупівель Прозорро – це зручна електронна система, яка була розроблена для прозорості закупки товарів, робіт та послуг компаніями, які належать державі чи членам територіальних громад. Система ProZorro забезпечує максимальну публічність та доступність участі у відкритих торгах компаній та установ, які підтвердять свою кваліфікацію та спроможність виконати умови угоди. Отримати новини про оголошені тендери та проконсультуватися по процедурі торгів можна на сайті Mega Sale за посиланням megasale.com.ua. Підписуйтеся на розсилку – щоб вчасно отримувати актуальну інформацію про аукціони!

Як учасники можуть підтвердити свою спроможність виконати умови контракту

Учасники, які подають заявки на оголошений тендер на ProZorro, повинні надати документи, які доводять, що ця компанія дійсно може виконати умови, висунуті замовником. Для того, щоб пройти етап оцінки та бути допущеними до процесу торгів, учасник надає технічні специфікації, сертифікати, протоколи випробувань чи досліджень, іншу документацію. Також потрібно вказати, чи буде передавати фірма-учасник право інтелектуальної власності на продукт після оплати замовником.

Деякі особливості процедури підтвердження відповідності перед торгами на Прозорро:

  • Технічна специфікація товарів, орієнтованих на користування фізичними особами, повинна бути розроблена з орієнтиром на всі категорії користувачів.
  • В технічній специфікації потрібно описати параметри предмету закупівлі, який пропонує учасник. Це може бути стислий опис якостей товару. Якщо вичерпний опис не є можливим, тоді учасник може приводити посилання на технічні регламенти, стандарти чи інші норми (українські, європейські чи інші).
  • В технічних специфікаціях не вказується торгова марка виробника, патент, чи місцезнаходження виробника (крім випадків, в яких посилання на бренд є необхідним).
  • На вимогу замовника, учасник публічного тендеру на  ProZorro повинен надати документи, які підтверджують відповідність запропонованого предмету закупівлі екологічним, санітарним та іншим нормам. Протоколи випробувань, сертифікати та інші підтверджуючі документи повинні бути видані відповідними акредитованими органами та установами.

Для деяких видів продукції достатньо надати технічний паспорт. Замовник самостійно вирішує, чи достатньо такого документу для прийняття рішення про відповідність чи невідповідність учасника.