На сьогоднішній день придбати майно збанкрутілих підприємств чи компаній можна через систему державних електронних аукціонів Прозоро.Продажі. За допомогою цієї система будь-який бажаючий може купити нерухомість, земельну ділянку, автомобіль, будівельну техніку, сільськогосподарський транспорт та інше майно збанкрутілих компаній.
Відповідно до українського законодавства, на даний час продаж майна у справах про банкрутство здійснюється виключно через систему державних електронних торгів. При цьому реалізації підлягає майно як фізичних, так і юридичних осіб. Порядок реалізації майна банкрутів регламентований постановою уряду № 865, а також кодексом про банкрутство. Для тог щоб прийняти участь у таких торгах, бажаючі повинні спочатку обрати електронний майданчик та зареєструватися на ньому. Більше цікавої інформації можна знайти тут sale.uub.com.ua.
Хто являється організатором торгів по продажу майна збанкрутілих підприємств? Ним виступає арбітражний керуючий, який може виставити на продаж майно банкрута: будівлі, автомобілі, акції, права вимоги, тощо. Будь-що може бути виставлене на продаж під час проведення процедури банкрутства.
Для того, щоб прийняти участь в аукціоні та придбати майно банкрутів по вигідній ціні, необхідно спочатку внести гарантійний внесок, який може складати 10% від ціни лоту. Завдяки тому, що торги на Прозоро проходять відкрито, спостерігати за ходом аукціону можуть всі бажаючі (в тому числі і контролюючі органи та представники преси). Торги проходять 24 години на добу, тому спостерігати за ними та приймати в них участь можна в будь-який час.
Переваги продажу майна банкрутів через Прозоро.Продажі
По-перше, продаж такого майна на відкритому аукціоні являється обов’язковим, що передбачено українським законодавством. По-друге, реалізація майна через цю систему дозволяє пришвидшити процедуру банкрутства, що особливо вигідно кредиторам збанкрутілої компанії, які зможуть швидко отримати свої кошти. По-третє, продаж майна банкрутів через Прозоро.Продажі являється відкритим, що забезпечує відсутність будь-який корупційних чи інших сірих схем.
Відомо, що банкрутство великих підприємств доволі часто супроводжується тіньовими схемами та зловживаннями. В зв’язку з цим багатьом організаціям вдавалося взагалі уникати сплати податків чи розрахунків по кредитам. Тому держава і створила систему контрольованих електронних аукціонів, на яких використати яку-небудь тіньову схему неможливо.
Раніше часто зустрічалися випадки, при яких ліквідація компанії навмисно затягувалася, щоб власники встигли отримати прибутки від працюючого підприємства. Із-за таких сірих схем держава щорічно втрачала мільярди гривень. Але з початком роботи системи Прозоро.Продажі вдалося забезпечити проведення чесних та відкритих торгів, на яких кожен учасник має ті ж права, що і інші.
Для того щоб мати можливість вигідно придбати майно банкрутів по ціні, що буде нижче ринкової, необхідно спочатку підібрати електронний майданчик та пройти просту процедуру реєстрації. Після цього буде відкрита можливість для участі в будь-якому аукціону з продажу нерухомості, транспортних засобів, цінних паперів чи інших активів збанкрутілих компаній. Для участі в торгах потрібно буде здійснити гарантійний внесок. Дізнатися більше про особливості продажу майна банкрутів на державних аукціонах можна на електронному майданчику https://sale.uub.com.ua/ru/filter/bankrupts-property, який являється авторизованим в систему Прозоро.Продажі.